הדפסה
פנאי - מחשבים

תשעה באב


חיפוש אחר אתרי אינטרנט העוסקים בימי בין המצרים מעלה תוצאות מאכזבות. רוב האתרים מיועדים לדוברי האנגלית, ואלו הבודדים שבכל זאת כתובים בעברית, מכילים כל כך מעט חומר בנושא.
אתרים בעברית:
האתר של משרד החינוך מביא מקורות לארבעת צומות החורבן, תיאור החורבן במדרש איכה רבה, ועיונים במקורות ובמאמרי רבנים ואנשי רוח. הכתובת: http://wwwl.education.gov.il/moe/hagut/zomot1.htm

הפורטל "זולו" מסביר בעמוד: http://www.zooloo.co.il/hagim/T_9_AV.asp את המשמעות, ההלכות והמנהגים של ימי בין המצרים ותשעה באב.
אתרים באנגלית:
האתר הראוי ביותר לשבח שייך לחב"ד, וכל כולו מוקדש לנושא שלושת השבועות, כפי שניתן להבין משמו: http://www.thethreeweeks.com אפשר לקבל בו הסבר מפורט של מבנה הר הבית על כל חלקיו השונים של ביהמ"ק, הסיבות שהביאו לחורבן, מה קרה במהלך שלושת השבועות והלכות שלושת השבועות ותשעה באב.
באתר האינטרנט של ה-OU - ארגון הרבנים האותודוקסים באמריקה, יש חומר לקריאה, שיעורים מוקלטים לשמיעה וקטעי וידאו לצפיה, על משמעות שלושת השבועות, שבעה עשר בתמוז, שבת חזון, תשעה באב, מגילת איכה, קינות, המנהגים וההלכות, בית המקדש, אגדות החורבן, הגלות ועוד. הכתובת: http://www.ou.org/yerushalayim/threeweeks מי שמעוניין באתרים נוספים באנגלית, יוכל למצוא עוד קישורים רבים באתר הסוכנות היהודית: http://www.jajz-ed.org.il/festivls/av