הדפסה
תיכונים לבנים -

מקיף אמית באר שבע


מקיף אמי"ת באר-שבע הינו המקיף הדתי היחיד בעיר ומונה כ- 1250 תלמידים ז'-י"ב. זהו המוסד העל יסודי הגדול ביותר של רשת אמי"ת הפועל בעיר ולצדו: ישיבת אמי"ת, אולפנת אמי"ת ומרכז טכנולוגי אמי"ת.
המקיף מבוסס על ופועל לאור רוח הציונות הדתית - קבלה בזרועות פתוחות את כל המעוניינים בשילוב של ערכי הציונות, המסורת והדת הקושרים אותנו ליהדות, לדת ומחוייבות לחברה. לאור רעיונות אלו משמש המקיף "בית חינוך" על פי מיטב המסורת של רשת אמי"ת: קשרים אישיים והדוקים בין הצוות הבית ספרי לתלמידים, אחריות אישית של המורה להצלחתו הלימודית והתפקודית של התלמיד, יצירת אקלים בית ספרי מיטבי הדוגל בסובלנות, בשמירה על הבית ובכבוד הדדי.

במקיף קיימים שני מסלולים מרכזיים:
כיתות מקיפות - הכניסה לכיתות אלו איננה סלקטיבית. צוות בית הספר ז'-י"ב מתחייב לקבל כל תלמיד מהמקום הלימודי והדתי בו הוא נמצא ולהובילו עד למקסימום מיצוי יכולתו האינטלקטואלית והרוחנית.
במעבר לחט"ע מתגבשות במסלול זה כיתה תורנית לבנות, כיתות אומ"ץ ומב"ר המקבלות תגבורים לימודיים במסגרת קבוצתית ופרטנית.
מקיף אמי"ת מקבל לאורך כעשור "הצטיינות" בנושא ההצלחות בכיתות אלו. הוא עולה על הממוצע הארצי לזכאות בתעודת הבגרות בכיתות מב"ר ואומ"ץ.

במקביל, פועלות בבית הספר כיתות מדעיות. הקבלה לכיתות אלו מותנית בבחינות כניסה ובראיון אישי. כיתות אלו - ז'-י"ב - מובילות במצויינות לימודית, בעיקר בתחומי המדע והטכנולוגיה. המסלול מאפשר בחירה רב תחומית של לימודי הגברה: פיסיקה, כימיה, ביולוגיה, מחשבים, מדעי הבריאות, אחת משלוש השפות הזרות: רוסית, ערבית, צרפתית. כל אלו בנוסף ל- 5 יח"ל מתמטיקה, אנגלית - ובחירה במקצועות הומניים - 5 יח"ל היסטוריה או ספרות.
התלמידים בכיתות המדעיות מסיימים עם תעודת בגרות בממוצע של 35 יח"ל ומעלה וכ- 40% ממקבלי תעודות אלו הם "מצטיינים" בהגדרות של משרד החינוך. (האחוז הארצי למצטיינים עומד על 12%).
במקביל להשקעה הלימודית מושם דגש בכיתות המדעיות על העמקת הזהות היהודית והקשר לא"י. זאת מתוך ידיעה כי תלמידים רבים בכיתות אלו מגיעים מרקע שאינו דתי בהגדרתו.

מקיף אמי"ת גאה באחוז הגבוה של זכאות לבגרות סביב ה- 80% לאורך שנים רצופות. אחוז זה הוא הגבוה ביותר מבין המקיפים בבאר-שבע והרבה מעל הממוצע הארצי העומד על כ- 58%.

לצד ההישגים הלימודיים, גאה מקיף אמי"ת בתוכניות הערכיות-רוחניות המופעלות בבית הספר, כגון:
• תעודת בגרות חברתית - לערכי נתינה ומחוייבות חברתית ותוכנית "לאורו
נלך".
• תוכנית "אפיקים" - להעמקת ערכי היהדות והחיבור לרעיונות "הציונות הדתית".
• מסעות לפולין ו"מסע ישראלי" - להעמקת החיבור להיסטוריה היהודית ולמחוברות למדינת ישראל.

כתובת: רח' יהודה הלוי 2 שכ' ד' באר שבע

טלפון: 08-6414403

מייל: [email protected]

אתר: אתר התיכון