הדפסה
ישיבות תיכוניות -

ישיבת בנ"ע נחל יצחק

ישיבת נחלים ישיבה אשר נוסדה לפני למעלה מחמישים שנה.
בשנה האחרונה החלה נושבת רוח חדשה בישיבה, הרב שמואל לורנץ התמנה להיות ראש הישיבה. בעקבות כך עוברת הישיבה שינויים וחידושים רבים.
הצוות החינוכי
בראש החטיבה עומד הרב אביאל הטב. מנהל התיכון הוא הרב ערן דאום. מנהל הפנימיה ואחראי ההדרכה הוא מר רונן כץ.

הרעיון החינוכי
המטרה שניצבת לפני כל העוסקים במלאכה היא אחת להביא את כל תלמידי הישיבה להיות אנשים טובים יותר ועובדי ה` טובים יותר מבלי לוותר על מצויינות לימודית.
חידוש נוסף ומרענן הוא, שבנוסף לרמי"ם המסורים, ישנם מלווים - בחורי ישיבה, לכל אחת מן הכיתות שתפקידם להיות עם החבר`ה ולעזור להם בלימודי קודש, בלימוד אמונה ובליווי אישי, כולל התמודדות עם בעיות אישיות.
בנוסף לומדים כל המדריכים והמלווים בביהמ"ד מסכת `ברכות` בעיון במתכונת של ישיבה גבוהה. המלווים והמדריכים לומדים עם התלמידים בזמנים שונים.
לתלמידי הישיבה יש שעה בסדר בוקר כל יום, ולתלמידי החטיבה שעה שבועית ביום רביעי. בנוסף המלווים מוציאים תלמידים בצורה פרטנית מהכיתה ועוזרים להם בצרכיהם השונים.

תכנים לימודיים
הישיבה רואה כחלק מעבודת ה` שלה גם את הלימודים הכללים ולכן ישנם לימודים לתעודת בגרות מלאה הכוללת בין היתר מגמות תקשורת, הסטוריה מורחבת, פיסיקה, ביולוגיה, כימיה, מתמטיקה ואנגלית.

הווי חברתי
ישנם חוגים שונים לתלמידי החטיבה שכוללים כדורסל, כדורגל, מחשבים הגנה עצמית, שעשועי מדע ועוד. בנוסף הישיבה משקיעה המון גם בחינוך הלא פורמלי. יש טיולים, התנדבויות, מרצים מבחוץ וימי עיון. בערבים ישנם פעילויות שונות לתלמידים השוהים בפנימיה המועברות ע"יי המדריכים, מלווים ואנשים מבחוץ.

כל זה עם ליווי והכוונה של מנהל הפנימיה ורכזת המח``מ (מרכז חינוכי מרחבי) ישנו גם צוות טיפולי אשר כולל יועץ חינוכי, עובדת סוציאלית קלינית, מורת מתי"א ומרפאה באומנות.

כל אלו ועוד עובדים יחד על מנת לתת לתלמידינו את המירב בכדי שהם יוכלו להגיע למצוי הכי טוב של עצמם על מנת לעשות את עבודת ה` שלהם בעולם כפי שאף אחד אחר אינו יכול.

כתובת: נחלים

טלפון: 03-9371500

מייל: [email protected]