הדפסה
ישיבות הסדר -

ישיבת מאיר הראל מודיעין

הישיבה מחנכת את תלמידיה לאור תורת הרב קוק זצל ולאור תורת ארץ ישראל. במגמה לשילוב של לימוד התורה עם שאר תחומי החיים.
שיטת הלימוד בישיבה הינה שיטת תורת אי והיקף בעיון - שילוב של לימוד הסוגיות בעיון, תוך לימוד של תמצות הסוגיות וסיכום הראשונים. בסוף כל חודש נערכת חזרה והתלמידים מקבלים משוב לימודי.

פיתוח מנהיגות
הישיבה מחנכת את תלמידיה לגלות מעורבות ומנהיגות, ומקנה להם כלים תורניים שיסייעו להם לקחת אחריות על המתרחש סביבם, להוביל מהלכים בציבור ולהתמודד עם אתגרי המנהיגות בתחומים שונים:
בתחום התורני: עי לימוד בגדלות ומפגשים תכופים עם גדולי תלמידי החכמים שבדור.
בתחום הצבאי: הישיבה מאפשרת יציאה למסלולי פיקוד וקצונה ללא צורך בפרישה ממסלול ההסדר.
בתחום הציבורי והחינוכי: עי שילוב של מסלולי הכשרה להוראה תורנית וניהול חינוכי.

מעורבות קהילתית
תלמידי הישיבה ואברכיה תורמים תרומה תורנית לקהילה הדתית והכללית בעיר מודיעין במגוון תחומים: חונכויות, שיעורי תגבור תורני בבתי הספר, שבתות ואירועים עם הקהילות השונות ועוד.
העיר מודיעין, כעיר מתפתחת בעלת אוכלוסיה איכותית ומשפיעה בציבור הישראלי, זקוקה, במקביל לצמיחתה, גם לצמיחת תשתית תורנית איכותית. הישיבה מהווה מוקד ממנו יתפתחו מעגלי השפעה ודו שיח בין הציבורים השונים בעיר.

קליטת עלייה
העיר מודיעין היא עיר קולטת עלייה ממקומות שונים בעולם. כחלק מהתרומה הקהילתית, הישיבה פועלת בקרב ציבור העולים בעיר ומסייעת ומקלה על קליטתם. בנוסף מובילה הישיבה את פרוייקט בית תורני במולדת, פרוייקט במסגרתו תקלוט הישיבה מידי שנה קבוצה של עולים צעירים שבחרו לעלות ולהשתקע בארץ, תוך כדי לימוד ושירות צבאי יחד עם ילידי הארץ.

שירות צבאי משמעותי
בשנים האחרונות נוצר צורך במסלול חדש המיועד לנוער איכותי השואף לגדולות ומבקש לשלב יתרונות של לימוד תורה בישיבה גבוהה ושירות צבאי משמעותי יותר ביחידות האיכות של צהל.
לשם כך הקימה הישיבה את מסלול ההסדר השש שנתי - השסדר. במסלול זה הוארכו תקופות לימוד התורה ל-4 שנים במקום 3 וחצי, והוארכה ושופרה תקופת השירות בצהל (ל-22 חודש במקום 16 חודש).


כתובת: רח' נהר הירדן 127 מודיעין 71700

טלפון: 08-9719935

מייל: yeshivatmeirharel@gmail.com

אתר: אתר הישיבה