הדפסה
ישיבות הסדר -

ישיבת פתח תקוה

ישיבת פתח תקווה הוקמה באלול תשנ"ח ע"י הרב שי פירון, הרב דוד סתיו והרב יובל שרלו. הישיבה הוקמה בעיר פ"ת מתוך מטרה להכניס את רוח התורה לערי מרכז הארץ, ולא להשאירה ביישובי הפריפרייה בלבד, וכן כדי להטמיע את הרעיון היסודי שהתורה מחוברת למרכז החיים. כיום מונה הישיבה כ- 120 בחורים משיעורים א-ט בהם 20 אברכים הגרים בסביבה.
על מטרותיה של הישיבה ניתן לקרוא במאמר הבא
מסלול ההסדר
בישיבה פועל מסלול חיול דרך איגוד ישיבות ההסדר, כשהגיוס הוא באמצע שיעור ב - בחודש מרץ למניינם. הישיבה מאפשרת לבחוריה להתגייס לכל החילות, במסלולים שונים. כמו כן הישיבה מאפשרת בנסיבות מתאימות המשך לפיקוד וקצונה.
ראשי הישיבה: הרב שרלו,הרב סתיו,הרב פירון נמצאים בבית המדרש ללימוד וליבון סוגיות ומעבירים שיעורים כלליים לסירוגין.

לימודי העיון בישיבה לימודי העיון נמשכים לאורך סדר וחצי.  שיעורי העיון מועברים לכל שיעור בנפרד כשמשיעור ד' ניתן לבחור בין שיעורו של הרב יונגסטר לשיעורו של הרב סתיו. שיעורי העיון מתקיימים בסדר בוקר.
לימודי ההלכה
בישיבה נפתחה בשנה האחרונה האפשרות ללמוד בצורה מסודרת ומעמיקה הלכות שבת כשהמטרה היא בחינה במסגרת הרבנות. בהמשך מתוכנן לימוד של הלכות עירובין, נידה ועוד. הלימוד הוא בהנחיית הרב גיל דביר.
לימודי אמונה
לימודי המחשבה הם חלק חשוב ומרכזי בלימוד התורה ובתהליך התחייה בארץ ישראל. בשל כך מתקיימים בישיבה שיעורי מחשבה רבים במגוון תחומים: משנת הראשונים, משנת החסידות, משנת גדולי דורנו ועוד. בדרך כלל מתקיימים השיעורים בשעות אחה"צ והערב. עוד נדבך בשיעורי המחשבה הן שיעורי האגדה המתקיימים בתחילת כל בוקר ע"י ראש הישבה הרב יובל שרלו במסכת הנלמדת.
לימודי תנ"ך
אחת הבשורות הגדולות שהישיבה שואפת להפיץ הוא לימוד תנ"ך ברצינות תוך שימת לב לפשטי המקראות ועיון מעמיק בדברי הנביאים כמקור בסיסי לעבודת ד'. חשיבות לימוד התנ"ך באה לידי ביטוי גם בשיעור של ראש הישיבה על אחד מספרי התנ"ך.
קשר אישי עם התלמידים
הישיבה רואה חשיבות רבה ביצירת קשר אישי עם התלמידים. לשם כך נוסף לרב המלמד את השיעור ישנו אברך מבוגר העובד בצמוד לרב ומאפשר יותר עזרה בלימוד וכן יחס יותר אישי ויותר זמין לתלמיד.
עבודה קהילתית
הישיבה שותפה כחלק ממטרותיה בפיתוח הקשר עם הקהילה הדתית והחילונית בפ"ת. מהישיבה יוצאים תלמידים לבתי הספר בעיר וכן לגני העיר כדי ללמד תורה. כמו כן הישיבה שותפה בתפילה המרכזית ביום העצמאות של העיר פ"ת וכן מהווה מרכז רוחני אדיר בימים נוראים.
מכון הוראה
הישיבה רואה חשיבות גדולה בהצמחת דור מחנכים שיחנך את הדורות הבאים, לכן כחלק מהישיבה פועל מכון הוראה, בראשות הרב צבי יניר, המהווה שלוחה של 'מורשת יעקב' שברחובות. במסגרת המכון כל תלמיד החל משיעור א' וכלה בשיעור ה' (לפחות) רוכש תעודת הוראה ותואר B.ED בתנ"ך ותושב"ע. שיעורי המכון מתקיימים במשך השבוע וחלק משיעורי הישיבה נחשבים אף למכון ההוראה.
קשר עם בוגרי הישיבה
לישיבה ברוך ה' בוגרים רבים והישיבה רואה חשיבות רבה לקשר עם בוגריה. לשם כך הישיבה דואגת אחת לכמה זמן לארגן ערב לבוגרים ונשותיהם, בימי חמישי אחת לשבועיים ישנו שיעור לבוגרים בבית הרב שרלו, וכן מתוכנן שיעור אחת לשבועיים עם הרב סתיו. הישיבה מקיימת קשר רציף עם בוגריה כך שאתר זה מהווה את אחד הכלים לשמירה על הקשר.

ראש ישיבת ההסדר פ"ת הרב יובל שרלו בעת שיעור שנתן בכנס של "מעלה"

כתובת: רח' יד הבנים 30 שכונת כפר גנים פתח תקוה

טלפון: 03-9095045

אתר: אתר הישיבה

לינקים: שיעורי בית  המדרש