הדפסה
אולפנות -

אולפת אמי"ת עירוני ו חיפה

 

בע"ה
אולפנת אמי"ת- תיכון שש שנתי עירוני ו'
אולפנה שש שנתית דתית לבנות בראשותו של הרב ליאור הלפרין. האולפנה מתאפיינת ברמתה הגבוהה ובאיכותה במס' תחומים: 1)בתחום התורני   2) בתחום הלימודי ובמצוינות מתמטית ומדעית 3)בתחום החברתי –ערכי 4) בתחום הקהילתי. כל זאת מתוך אוירה של חום ויחס אישי ובסביבת לימודים נעימה ומגוון גדול של פעילויות.
בתחום התורני- האולפנה שמה דגש על חינוך הבנות לתורה ואמונה מתוך השקפת עולם ציונית דתית. דרכה החינוכית של האולפנה היא חינוך והתוויית דרך יחד עם יחס אישי ושותפות תלמידות בעשייה החינוכית.
בתחום הלימודי- מתאפיינת האולפנה בגישתה ללימוד רציני ולהישגים גבוהים במיוחד. תלמידות האולפנה שותפות בפרויקטים למצוינות והצטיינות ע'י מורות הצוות ומוסדות להשכלה גבוהה. האולפנה מעניקה דגש רב למתן אתגר מיוחד לכל תלמידה ע'י עידוד בנות מצטיינות וחיזוק הבנות המתקשות.
בתחום החברתי - האולפנה פועלת מתוך מטרה להתוות דרך חינוכית ערכית המקיפה את כל התכנים להן זקוקות בנות בשנים אלו. התוכנית נבנית על פי נושאים חודשיים ומקיפה צדדים שונים בערכי התורה והמדינה ופיתוח אישיות והשקפת עולם ערכית שתלווה אותן לאורך מהלך חייהן.
בתחום הקהילתי-  האולפנה רואה את תפקידה כמעצימה את אישיותה של התלמידה באופן בו תפתח מנהיגות ותרומה לקהילה הקרובה והרחוקה. האולפנה מעודדת בנות להתנדבות במסגרות שונות. כל כיתה מתנדבת בקביעות במקום מסוים. קיים צוות קהילתי שיוצא קבוע לפעולות התנדבות. האולפנה נותנת למתנדבות הכשרה בתחומים שונים כגון: ליצנות רפואית, סדנא למספרי סיפורים ועוד.

תוכניות ייחודיות הפועלות השנה באולפנה:
לימודי מוזיקה – הקמת תזמורת של האולפנה, ולימודי נגינה בקבוצות קטנות (גיטרה, דרבוקה ועוד).
חוגי בחירה (בחט"ב) – תכשיטנות, רקמה, משחקי כדור, קרב מגע, מחול, בניית אתרי אינטרנט, אומנות ועוד במסגרת שעות הלימודים.
מדרשה ללימודי יהדות- העשרה תורנית בשעות אחה"צ בלימודי יהדות (בחברותות והרצאות).
הכשרת תלמידות לקראת התנדבות: ליצנות רפואית, סדנא למספרי סיפורים– הכשרת מקצועית לתלמידות לקראת ההתנדבות בבתי החולים בעיר.
מצוינות – פרויקטים שונים לתלמידות מצטיינות מחט"ב והתיכון בשיתוף אוניברסיטת חיפה, מכון וייצמן והטכניון.

 

כתובת: דרך יד לבנים 97

טלפון: 04-8321859   

מייל:

אתר האולפנא

 

allflashgames.org/