הדפסה
אולפנות -

אולפנת צביה אשקלון

אודותנו

רקע ומגמה
:
אולפנת "צביה" נפתחה בשנה"ל תשנ"ב (1992) ע"י עיריית אשקלון ורשת אולפנות "צביה", מתוך מגמה להקים מסגרת חינוכית בעלת אופי תורני ציוני לבנות אשקלון. האולפנא היא מוסד על יסודי שש שנתי העולל חטיבת ביניים וחטיבה עליונה (כיתות ז'- יב')
תוכנית לימודים:
תוכנית הלימודים כוללת לימודים עיוניים בכל מקצועות התיכון, כולל מגמות מוגברות ברמות של 5 יחידות לימוד במקצועות: ביולוגיה, מדעי המחשב, פיסיקה, מדעי החברה, ספרות ותקשורת. תוכנית הלימודים כוללת העשרה במקצועות נוספים: לימודי א"י, מוסיקה, אומנות, תקשורת ודרמה. לימודי הקודש הם בתוכנית מורחבת, מתוך רצון להעניק לבת את הבסיס האמוני והערכי לכל חייה ולגדלה כבת ישראל לתפארת.
כיוונים חינוכיים: באולפנא מושם דגש חזק על יצירת חברה מגובשת של בנות, שמתייחסות ברצינות ללימודים וגם לעולם של ערכים, יחד עם שמחת הנעורים ועם הפנים קדימה לבניין של חיים מלאי תוכן, חיים של אידאל, אמת וגמילות חסד, והקמת משפחה נאמנה. המגמה המרכזית של החינוך באולפנא היא עיצוב אישיות מתוקנת במידותיה, ביחס לזולת, להורים ולמבוגרים, אשר שואפת לחיים אמיתיים בדרך תורתנו הקדושה.
דגשים חינוכיים:

  1. פיתוח המידות הטובות – ענווה, צניעות, יושר ואמת והתנהגות אישית בהתאם להן.
  2. אהבת כל אדם מישראל ונכונות לעשות טוב וחסד לכל.
  3. אהבת עם ישראל ומדינת ישראל, והשתתפות בתהליך הציוני שהוא חלק מגאולת ישראל.
  4. אהבת ארץ ישראל ופיתוח הזיקה הנפשית לכל חבלי ארצנו, ולמסירות על בניינה.
  5. פיתוח ההזדהות הפנימית עם התורה ומחוייבות להלכה בכל תחומי החיים.
  6. פתיחות לעולם המודרני, למדע ולהשכלה ולשותפות בכל תחומי החיים.

תוכנית חינכית וחברתית:
באולפנא מתקיימת פעילות חינוכית עשירה ומגוונת הכוללת טיולים, סמינרים, שבתות משותפות, ימי עיון, ביקורים בתאתרון ובתערוכות, ערבי חברה, שיחות והרצאות ופעילויות חברתיות בתוך מערכת הלימודים. כמו כן יוצאות בנות האולפנא אחת לשבוע לעבודה התנדבותית כחלק ממחוייבות אישית של נתינה וחסד.
אוירה:
האולפנא מיוסדת על אוירה של אמון הדדי בין הצוות והתלמידות, תשומת לב אישית לכל תלמידה לקידומה ולהתפתחותה, ויחסי רעות טובים בין התלמידות, המתבטאת בגיבוש חברתי ובקשר אישי חם.
צוות המורים:
צוות המורים באולפנא נבחר מתוך המורים המתאימים ברמתם, בנסיונם ובאישיותם למגמות הלימודיות והחינוכיות של האולפלא. כולם מנוסים בהוראה ובהכנה לבחינות הבגרות. לכל כיתה מדריכה האחראית על הפעילות החברתית בכיתה.
מיקום ומבנה: האולפנא נמצאת בשכונת שמשון בקמפוס רחב הכולל: כיתות לימוד, בית מדרש, ספריה, מעבדות מדעיות, מעבדת מחשבים, אולם ספורט, כיתה אור קולית, בית כנסת וכיתות יעודיות למקצועות השונים.
קבלת תלמידות:
מתקבלות בוגרות כיתה ו' מבתי הספר השונים, שנמצאו מתאימות לנתיב עיוני ולבגרות מלאה, ולחינוך תורני על פי מגמות האולפנא.
נוהלי הרישום מתפרסמים בעתונות המקומית באשקלון.
פרטים ומידע נוסף ניתן לקבל במזכירות האולפנא.

 

 

כתובת:רח' ש"י עגנון 6 ת"ד 7200, אשקלון

 טלפון:08-6767607

פקס: 08-6767605

מייל:

אתר האולפנא